هایفو صورت چیست؟

 

هایفو (HIFU) به معنی امواج فراصوت متمرکز شده با قدرت بالا و روشی ثابت شده، بدون خطر و بدون نیاز به جراحی برای لیفت صورت است.

روش هایفو صورت جدید ترین روش انقلابی درمان پوست می باشد که با تاباندن امواج اولتراسونیک به صورت، یک پوست محکم تر، کشیده تر و جوان تر را بعد از یک بار درمان به ارمغان می آورد.

هایفو به طور مستقیم انرژی گرما را به پوست و بافت های زیر پوستی می رساند که می تواند منجر به تحریک و بازسازی کلاژن های پوست شود و بدین ترتیب بافت پوست را بهبود بخشیده و افتادگی آن را کاهش دهد.

این کار عملا باعث لیفت صورت بدون انجام هیچ گونه جراحی یا تزریق می شود. یکی از مزایای فوق العاده ی این روش نداشتن دوران نقاهت است.

لیفت صورت با هایفو معمولا با یک وسیله ی دستی بنام هندپیس که امواج اولتراسونیک را به صورت بی خطر به لایه های زیرین پوست در محل های های مشخص شده می تاباند، انجام می شود. بدن شما تولید کلاژن های جدید را تا حدود یک سال آینده ادامه می دهد. شما می توانید در صورت نیاز روش هایفو را دوباره انجام دهید. اگر دوست دارید جزئیات بیشتری در مورد دستگاه هایفو و روش هایفوتراپی بدانید، مقاله اصلی هایفوتراپی در زیبانوس را مطالعه کنید. همچنین می توانید با مشاهده ویدیوی هایفوتراپی با نحوه کار این دستگاه و نحوه انجام هایفوتراپی آشنا شوید.

لیفت صورت با هایفو چگونه انجام می شود؟

این روش درمانی از جدید ترین تکنولوژی روز دنیا بهره گرفته و مبنای کار آن متمرکز کردن تابش پرتو اولتراسونیک در عمق ۴.۵ میلی متری پوست می باشد. روش هایفو هیچ گونه خون ریزی ندارد و از آن جایی که هیچ گونه برشی  انجام نمی شود به همین دلیل جای زخم نیز ندارد. این روش برای اعضای داخلی بدن مزاحمتی ایجاد نمی کند.

این روش در تقویت کردن کلاژن های موجود در پوست، نه تنها در سطح بلکه در عمق نیز موثر است. در عین  حال فیبروپلاست ها را نیز فعال می کند تا کلاژن های جدید تولید کنند.

عملکرد امواج اولتراسونیک به گونه ای است که عمیق ترین لایه های پوستی صورت و بافت های چسبیده به پوست بیرونی را که SMAS نامیده می شود، مورد هدف قرار می دهد. این همان لایه ای است که جراحان پلاستیک در لیفت صورت برای کشیدن و لیفت صورت با آن سر و کار دارند. روش هایفو نیز به طور خاص بر روی سطوح مختلف و نواحی مشکل دار تمرکز می کند تا به یک نتیجه ی طبیعی و خوب در کشیدن و لیفت صورت برسد.

چرا روش هایفو تا این حد محبوب شده است؟

روش هایفو بسیاری از مزایایی که قبلا توسط جراحی قابل دستیابی بودند را براحتی در اختیار افراد قرار می دهد. از مزایای هایفوتراپی می توان به این موارد اشاره کرد:

  • لیفت و فرم دادن گونه و خط فک
  • کوچک کردن چانه های بزرگ
  • بالا کشیدن ابرو
  • دوران نقاهت ناچیزی دارد
  • درد یا نارحتی کمی دارد
  • باعث تولید کلاژن به صورت طبیعی می شود
  • جای هیچ زخمی بر روی صورت باقی نمی ماند
  • نتایج چشمگیر بعد از یک جلسه قابل مشاهده خواهند بود

 

آیا روش هایفو یک نوع عمل جراحی محسوب می شود؟

 

خیر، هایفوتراپی صورت یک روش درمانی بدون جراحی است که پوست و لایه های زیرین را بدون هیچ گونه برش یا خراشی بر سطح پوست، هدف قرار داده و باعث لیفت و سفت کردن پوست می گردد. در مقاله زیر ما به مقایسه روش هایفوتراپی صورت با روش جراحی لیفت صورت و بررسی مزایا و معایب هرکدام پرداخته ایم.

 

آیا لیفت صورت با هایفو را می توان جایگزین جراحی لیفت صورت کرد؟

 

با این که هایفو جایگزین جراحی نمی باشد اما یک روش مناسب برای کسانی است که آماده ی عمل لیفت صورت نمی باشند یا کسانی که به دنبال روش هایی با ماندگاری بالا بدون هیچ گونه عوارض جانبی جراحی می گردند.

 

آیا هنگام درمان، امواج اولتراسونیک احساس می شوند؟

بله، آن چه شما هنگام درمان حس می کنید در حقیقت مقدار اندکی از انرژی امواج متمرکز شده اولتراسوند می باشد که بر لایه های زیرین پوستی می تابند.

بعضی از افراد هنگام درمان، مقدار کمی اظهار درد می کنند. آستانه ی درد در افراد مختلف متفاوت است اما کمی درد هنگامی که انرژی التراسونیک به بدن می رسد حس می شود هرچند این ناراحتی موقت بوده و نشان دهنده ی این است که انرژی امواج هایفو توسط پوست جذب می گردد.

هایفو درمانی چند دقیقه زمان می برد؟

هایفو درمانی کامل صورت حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد، و لیفت قسمت های مختلف همانند لیفت ابرو با هایفو حدود سی دقیقه به طول می انجامد.

نتایج هایفو تا چه مدت ماندگاری دارند؟

بیمارانی که به روش هایفو درمان شده اند تا حدود یک سال بعد، کلاژن تازه داشته و می توانند برای درمان دوباره بر اساس شرایط پوست شان اقدام کنند. ترمیم های آینده می تواند در از بین بردن نشانه های پیری کمک کند که در افراد مختلف این روند متفاوت است.

چگونه روش هایفو تولید کلاژن را تحریک می کند؟

کلاژن یک پروتین طبیعی در بدن است که باعث استحکام پوست صورت شده و به آن کشیدگی طبیعی و خاصیت کشسانی و جوانی می بخشد. همراه با پیری، کلاژن خاصیت کشسانی خود و توانایی اش برای مقابله در برابر اثر جاذبه که پوست را به سمت پایین می کشد، از دست می دهد. در روش هایفو یک پروسه ی بازسازی بافت های داخلی صورت انجام می گیرد که کلاژن های جدید تولید می کنند. از هایفو برای لاغری نیز استفاده می شود که می توانید در مقاله زیر در مورد این روش درمانی اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *